Chiny

Pamiętniki z kwarantanny

Zanim to wszystko zaczęło się dziać niedaleko nas, a wkrótce potem rozprzestrzeniać się coraz bardziej i bardziej, działo się w innym miejscu świata. W Chinach. Niespodziewanie i totalnie, zamknęły się miasta, a w nich ludzie. Wśród tych ludzi, w obliczu nieznanej, wielkiej sytuacji była też młoda kobieta z Polski i jej pies. Ze względu na psa właśnie, postanowiła zostać w Chinach ogarnianych początkiem pandemii. „Było ciężko, bo dosłownie wszyscy moi znajomi wyjechali, a ja nie mogłam, bo nie mam jeszcze papierów, żeby wywieźć stąd psa”.


Before it all started to happen nearby – in the neighbouring countries and then in neighbouring Voivodeships, Comunidades, Lands, towns – it already was there, in China. Suddenly and unexpectedly – and totally – the cities closed themselves, making any movement from one to another impossible. Among the people who had to therefore stay in one place, there was a young woman from Poland. She was living in China with her dog. And when the pandemic started – with its striking power – she decided to stay in China because of the dog. „It was difficult, because all of my friends left, and I could not do it, because I didn’t have the documents yet, which I would have needed to take the dog with me.”

**

Mój projekt jest o nas. Zapraszam Cię do podzielenia się swoją historią z kwarantanny lub z czasu obecnego. Co się wydarzyło w Twoim życiu? Odpowiedzi możesz udzielić tutaj.

 

My project is about us. Your lockdown story can be a part of it. I would appreciate it if you share your story. You can do it using this link.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s