Mural

Uncategorized

Ostatnimi czasy udało mi się wziąć udział we wspaniałym projekcie. Projekt miał miejsce w Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Vitava w Gdyni. Zaangażowane w niego były osoby z Tak!Pomagam, dziewczyny z Koła Naukowego Atraktor ASP w Gdańsku.

A był on o rzeczach dobrych i pięknych. Pomysłodawcy projektu postanowili odświeżyć przestrzeń, jaką dysponuje Stowarzyszenie Vitava i w jakiej przebywają dzieci i młodzież. Do realizacji wybrano mój projekt o nazwie „Mapa miejsc szczęśliwych”.

Koncepcja projektu to mapa złożona z identycznych w wymiarach modułów o kształcie sześciokąta foremnego (heksa), wspólnie tworzących mapę. Ale nie taką zwyczajną mapę – to mapa miejsc, w których bywalcy Stowarzyszenia czują się dobrze i bezpiecznie. Przed przystąpieniem do malowania ściany spotkałam się z samymi zainteresowanymi, czyli bywalcami Stowarzyszenia, by zaproponowali miejsca, w których oni właśnie czują się dobrze i bezpiecznie – i żeby mi je narysowali. Tym warsztatowym sposobem uzyskałam materiał do naniesienia na kompozycję projektu.

A i samo malowanie przebiegało wspólnie – razem z dziewczynami przygotowałyśmy heksy, a po naniesieniu przeze mnie mojego autorskiego kawałka malarstwa na części jednego z modułów mapy, malowaliśmy miejsca razem z bywalcami Stowarzyszenia.

Oto kompozycja złożona z heksów, a pod spodem detale z mojego malarstwa muralu.

 

A tak Stowarzyszenie wyglądało przed i po 🙂 Dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s