Grafika od podszewki – kolagrafia w IKM

Uncategorized

Miło mi zaprosić Was na październikowe warsztaty graficzne, które poprowadzę 12.10.2018 w godz. 11.00-14.00 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku – tym razem z kolagrafii.

Jest to prosta technika graficzna, którą wykonać może każdy, mały i duży, zainteresowany. Grafikę poznamy tu OD PODSZEWKI – matrycę graficzną tworzymy ze zdobytych w szafie materiałów, upolowanych w kuchni struktur takich jak sznurek lub stary worek, koronek, tapet i starych kabaretek. Opracowana tym patchworkowym sposobem matryca pozwala nam zarówno na druk barwny, jak i czarno-biały. Technika zostawia pole dla wyobraźni, niedopowiedzeń, jest świetnym punktem wyjścia do ilustracji i druków akcydensowych, ale pozwala też uzyskać precyzyjny obraz – przy odpowiedniej dozie wytężenia, kombinowania i cierpliwości.

Wstęp wolny, zapisy mailowe pod adresem barbaraelgraphicdesign@onet.pl. Po zapisie otrzymacie proponowany temat ilustracji – radzę się spieszyć, żeby mieć czas na pomyślenie o projekcie! 😉 Dla spóźnialskich temat będzie niespodzianką. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych i tych pomiędzy. Wyruszmy więc na łowy i sklejmy coś niebanalnego!
Uwaga! Proszę nie zdzierać koronek z pasażerów tramwaju, którym dojedziecie do Instytutu Kultury Miejskiej.
Wszystkie materiały zapewnia IKM. Chętni do eksperymentu na własnych materiałach drukujących mogą oczywiście takowe przynieść.

Wydarzenie finansowane w ramach programu Otwarty IKM.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s